Guy Verlinde 50th anniversary

Contact

Calypso Theater
Calypso Theater
Markt 4
3961 BC Wijk bij Duurstede
Plan je route

Reserveren

Special guest: Richard van Bergen

Op 27 maart 2026 staat het podium van Theater Calypso vol met bekroonde topmuzikanten uit België en Nederland. Richard van Bergen, Guy Verlinde, Stef Paglia, Tom Eylenbosch en de band Artisans of Solace zijn samen goed voor maar liefst zes prestigieuze Blues Awards. Het belooft een meer dan indrukwekkende bluesavond.

Guy Verlinde viert 50e verjaardag met Anniversary Tour

Guy Verlinde (°1976) wordt 50 en viert dit met een feestelijke Anniversary Tour! Al drie decennia lang trekt hij door binnen- en buitenland met zijn oprechte blues, roots en americana. Tijdens deze concertreeks brengt hij een muzikaal overzicht van zijn indrukwekkende carrière, waarin hij 17 albums uitbracht en de affiche deelde met grootheden als B.B. King, Santana, John Fogerty, Jeff Beck en vele anderen.

Een intense live-beleving vol liefde en energie

Met zijn aanstekelijke energie, meeslepende verhalen en unieke connectie met het publiek weet Guy Verlinde zijn publiek telkens opnieuw te raken. Zijn optredens zijn veel meer dan muziek: het zijn intense belevenissen vol liefde, hoop, levenslust en positieve energie. Als geboren entertainer en rasverteller bouwde hij een solide live-reputatie op in binnen- én buitenland, met een trouwe fanbasis in heel Europa. Ook in Nederland liet hij een blijvende indruk na, met optredens in gerenommeerde zalen als TivoliVredenburg, Muziekgebouw Eindhoven en festivals als Moulin Blues en Ribs & Blues.

Ode aan een muzikale reis

Deze Anniversary Tour is niet alleen een viering van zijn 30-jarige muzikale reis, maar ook een ode aan de mensen die hem onderweg inspireerden.

The Artisans of Solace: muzikale topformatie

The Artisans of Solace vormen een hecht collectief van topmuzikanten met jarenlange podiumervaring. Samen met Guy Verlinde trokken ze al door heel wat muzikale landschappen en staan ze garant voor een intense, bezielde live-ervaring waarin passie en vakmanschap centraal staan.

De ritmesectie bestaat uit René Stock – een van de meest gevraagde sessiebassisten van Wallonië (bekend van Electric Kings en Last Call) – en Benoit Maddens, de gedreven drummer van de Vlaamse topact Brihang. De sound krijgt extra kleur door twee jonge virtuozen: Tom Eylenbosch op piano & banjo en Stef Paglia (The Bluesbones) op elektrische gitaar. Hun spel is rijk aan emotie, dynamiek en finesse, en zorgt telkens opnieuw voor pure muzikale magie.

Special guest: Richard van Bergen

Al meer dan 30 jaar laat Richard van Bergen zich inspireren door diverse muziekstijlen. Hij is een doorgewinterde en begenadigd blues/roots gitarist met een rauwe gitaarsound en een heerlijk soulvol stemgeluid. Hij is bekend van bands als Shiner Twins, Rootbag, Richville en als begeleider van vele andere bands en artiesten, waaronder Dede Priest en Qeaux Qeaux Joans.

Wanneer

  • Vrijdag 27 maart 2026 20.30 - 22.30 uur

Prijzen

  • €15