Interactieve (canon)dagen in Museum Huis Doorn
Op 17 en 18 mei organiseren musea en andere instellingen die verbonden zijn aan de canon van Nederland diverse activiteiten waarin de bezoekers zelf actief kunnen zijn én hun kennis over de geschiedenis kunnen testen. Museum Huis Doorn biedt voor zaterdag 17 en zondag 18 mei de volgende twee bijzondere activiteiten aan:
Quiz; test uw eigen kennis over de Nederlandse geschiedenis In het historisch Huis kunnen bezoekers hun eigen kennis over de Nederlandse geschiedenis testen. Er staat een laptop en een TV scherm klaar waarmee snel en eenvoudig een aantal vragen kunnen worden beantwoord. Bezoekers vernemen direct de uitkomsten van het kleine maar interessante onderzoek. Deelname aan de quiz kan indien een regulier kaartje voor een museumbezoek wordt gekocht. Uiteraard is ook de museumkaart geldig.
Slagveldvondsten bekijken en in handen hebben In de studiezaal van het poortgebouw krijgen bezoekers op 17 en 18 mei de gelegenheid om zelf te ervaren welke materialen en objecten tijdens de Eerste Wereldoorlog werden gebruikt. Bezoekers van alle leeftijden kunnen gratis kennismaken met de rauwe wereld van WOI. Een kleine selectie van diverse grondvondsten wordt tentoongesteld; wapens, granaatscherven maar ook persoonlijke bezittingen van soldaten. Kijken, voelen en ervaren: wat is er allemaal in de bodem bewaard gebleven uit de Eerste Wereldoorlog? Wat weten we ervan? Waarvoor werden bepaalde objecten gebruikt? En weten we misschien ook van wie het ooit was? Meld je bij de kassa, het bezoek in het poortgebouw is gratis, voor het bezoek aan het Huis is een toegangsbewijs nodig.
Wanneer
- Dagelijks vanaf 17 mei 2025 t/m 18 mei 2025 13.00 - 17.00 uur
Prijzen
- Quiz: €15 regulier ticket
Slagveldvondsten bekijken en in handen hebben: gratis